WORKSHOPY PRO FIRMY
 

Naučte své zaměstnance pečovat o své tělo zatěžované každodenním sezením v kanceláři. Udržíte si firemní kolektiv v dobré kondici a nabitý energií do práce i do života.
 

Jak workshopy probíhají?
 

Místo konání: 
Přijedeme do vaší firmy nebo na vaši firemní akci či teambuilding. Pokud je workshop přímo ve vašich kancelářích, můžeme kromě detailní ukázky cviků na všechny části těla a vysvětlení správné ergonomie, rovnou projít s jednotlivými členy vašeho týmu i nastavení prostor přímo u jejich pracovních stolů. Ukážeme, co mohou upravit na základě vybavení, které je u vás v kanceláři dostupné nebo jak využít dalších vychytávek pro uvolněnou práci za počítačem.
 
Doba trvání kurzu: 
Standardně trvá workshop cca. 4 hodiny. Je možné jej upravit dle vašich požadavků, počtu účastníků, formě workshopu.

   
Počet účastníků: 
Není nijak limitován. Ale samozřejmě platí, čím méně účastníků, tím více lze workshop přizpůsobit individuálním potřebám, problémům a dotazům jednotlivých lidí.
 

OBSAH WORKSHOPU

1. Ergonomie a zdravé způsoby sezení

 • Úvod - všeobecná pravidla zdravého života v kanceláři.
 • Správné držení těla při sezení - aktivní, poloaktivní a pasivní sezení, nastavení židle a jejich vliv na zdraví.
 • Alternativní způsoby sezení - jak využít gymnastický míč, výškovou židli, atd...
 • Stání za počítačem - proč je stání u počítače skvělým doplňkem sezení. Ukážeme si správné držení těla při stání, varianty bez výškově nastavitelných stolů, atd.
 • Nastavení pracovního prostředí - výška a vzdálenost monitoru, klávesnice, práce s myší, pracovní plocha, osvětlení atd...
 • Notebook - jak pracovat s notebookem, abyste co nejméně zatěžovali páteř a pohybový aparát.
 • Mobilní telefon - jak eliminovat "degeneraci" postavení těla a krční páteře při nadměrném používání mobilního telefonu.

2. Cviky na uvolnění a posílení všech svalů přetěžovaných v kanceláři

 • Oči podléhají u monitorů extrémnímu přetěžování spoustu hodin každý den. Naučíte se, jak jim ulevit a předcházet pálení očí a zhoršování zraku.
 • Oblast šíje a krku a jejich zatuhnutí bývá nejčastějším zdravotním problémem při práci za počítačem. Osvojíte si kompenzační a uvolňovací cviky, pro zmírnění nebo úplné odstranění tohoto nepříjemného a často i chronického problému.
 • Hrudní oblast páteře a prsní svaly - prsní svalstvo a ramena jsou prací u počítače zkracovány. Pravidelné protahování vám pomůže s flexibilitou těchto partií.
 • Bederní část páteře - kdo by v dnešní době neznal bolest v kříži. Ano, je to nejexponovanější část páteře při dlouhodobém sezení. Zjistíte, jak se tomuto problému vyhnout.
 • Nohy - jsou při sedavém zaměstnání náchylné na zkrácení flexorů kyčlí, ochabnutí hýžďových svalů či špatnou cirkulaci krve. Získáte skvělé tipy jak procvičit a rozproudit krev v nohou klidně i při samotném sezení.
 • Karpální tunely - více než 30 tis. lidí trpí v Česku syndromem karpálního tunelu. Naučíte se prevenci z pohledu ergonometrického nastavení klávesnice a myši i fyzických cvičení pro zmírnění tohoto problému.
 • A mnoho dalších...

3. Snížení stresu a získání energie

 • Stres a svalové napětí bývá častým důvodem různých onemocnění, proto je třeba se snažit stres co nejvíce eliminovat. Ukážeme si jednoduché techniky a cvičení, jak během pár minut snížit mentální i fyzické napětí.
 • Zvýšení energie. Eenergie nám během pracovního dne velmi často dojde. Existují způsoby jak ji znovu jednoduše dobít. Stačí krátké a příjemné dechové cvičení a vaše mysl a tělo mohou být znovu nastaveny na 100% výkon.
 • 5ti minutovka do kanclu - i zanedbatelných 5 minut lehkého cvičení v kanceláři pomůže rozproudit krev a energii v celém organismu. Připravili jsme pro vás sestavu na celé tělo, která protáhne všechny svaly přetěžované sezením a rozproudí energii v těle.
 • Zdravé pochoutky a pitný režim v kanceláři

Cena workshopu: 7.990,- Kč


 Nabízíme i možnost platby kurzů přes BENEFIT PLUS nebo BENEFITY.


Pokud máte o workshop zájem, vyplňte prosím poptávkový formulář níže. Je to nejrychlejší způsob, abychom se vám ozvali co nejdříve zpět i s konkrétní informací k workshopu a termínu. Telefon bohužel velkou část dne nemůžeme brát kvůli probíhajícím kurzům. Děkujeme za pochopení.

Poptávkový formulář

Firma a město pro konání workshopu

Celé jméno

E-mail

Telefon

Doplňující informace k workshopu - účel akce, (školení, teambuilding, vzdělávání,...), požadovaný termín, počet účastníků, vaše další poznámky.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů