Trpí vaše tělo každodenním sezením v kanceláři nebo u počítače?

   
 Záda bolí, krk a svaly ztuhlé, hlava hoří ze stresu a přetížení? 


 Pak jste tady správně!
 
 

 
 Tyto potíže jsou spojeny s dlouhodobým sezením v kanceláři nebo u počítače:
 


 Pokud vás také trápí některý (nebo více) z těchto problémů, nebo jim chcete předcházet...
  

... máme pro vás řešení!  
 

Zdravá Kancelář Plus

Ahoj.
Jmenuji se Pepa Šverma a stojím za projektem Zdravá Kancelář Plus. Naším cílem je zlepšovat fyzické a duševní zdraví vám všem, kdo jste vystaveni náročnému sedavému zaměstnání při svém každodenním maratonu v kanceláři nebo u počítače. 
 
Workshopy a kurzy, které tvoříme, jsou dostupné osobně i online a jsou určeny jak pro firmy, tak pro jednotlivce. 
 
Účinnost našich kurzů spočívá v kombinaci celostního přístupu a jednoduchosti. Krátké ale velmi efektivní cviky, správné držení těla, nastavení pracovního prostředí a pravidelný pohyb výrazně snižují riziko chronických zdravotních problémů, ale také zvyšují efektivitu a radost z práce. 

Využíváme kombinaci osvědčených technik moderní fyzioterapie a prvků z tradičních metod jako jóga a Tai-Chi, které podporují harmonii těla i mysli.
 
Ale nebojte se - jednoduchost je prioritou. Cviky a postupy jsou uzpůsobeny pro každého, s ohledem na věk nebo aktuální fyzickou kondici. 

Bude nám potěšením být vaším průvodcem na cestě k uvolnění zatuhlého "kancelářského těla".

S čím konkrétně vám naše kurzy pomůžou?

Ulevíte bolestem zad a krční páteře

Uvolníte si ztuhlost svalů, kloubů a celého těla 

Nabijete tělo novou energií 

Zbavíte se bolestí hlavy a častých migrén

Odstraníte pálení očí z koukání do monitorů

Snížíte riziko syndromu karpálních tunelů

Zlepšíte flexibilitu těla

Zlepšíte fyzickou kondici

Osvojíte si zdravé návyky

 Převezměte kontrolu nad svým zdravím a myslí a začněte si užívat spokojený život, který si zasloužíte v práci i ve volném čase.

POJĎTE DO TOHO S NÁMI !

Pro firmy


Ne nadarmo se říká, že firma je natolik úspěšná a ekonomicky zdravá, nakolik zdraví jsou lidé, kteří v ní pracují. Při živých workshopech přímo ve firmách naučíme váš pracovní tým osvojit si jednoduché, ale přitom velmi účinné cviky, které nezaberou mnoho času a přitom jsou velmi účinné. Ukážeme, jak si správně nastavit ergonomii pracovního místa - stůl, židli, monitor, klávesnici, atd. A to přímo dle konkrétních možností ve vaší kanceláři. 

Pro každého


Nechcete si nechat sedavou prací zničit vaše tělo? Chcete převzít na svým tělem kontrolu, ať si můžete užívat život i za dalších pět nebo deset let, kdy se každodennímu sezení v práci nevyhnete? Podívejte se na naše kurzy, které jsou ušity přesně pro vás. Zaměřujeme se v nich na jednoduchost a dlouhodobou udržitelnost. Cvičit můžete kdykoliv a kdekoliv a provedeme vás krok po kroku od nastavení ergonomie až po uvolnění zatuhlých svalů i přetížené mysli.

KDO PRO VÁS ZDRAVOU KANCELÁŘ S NADŠENÍM A PEČLIVOSTÍ
PŘIPRAVUJE?

Josef Šverma 


 „Lidé sice nejsou stroje, ale v dnešní době není výjimkou, že je od nich výkon jako od strojů vyžadován. Proto také potřebují pravidelně dobíjet své baterky. A proto tu jsem.“

Mou největší vášní a životním posláním je pomáhat ostatním lidem se zdravým životním stylem. Miluji běh (jsem Master instruktor Chi-Runningu), fyzio, jógu, Tai-Chi, meditaci a poznávání lidského těla jako celku. A jsem také člověk, jako Vy, který tráví spoustu hodin u počítače a sám jsem pocítil dopady, které mají nesprávné návyky na naše zdraví. Proto jsem začal hledat způsoby, jak tomu předcházet a díky tomu netrávit hodiny u fyzioterapeutů a doktorů. Na to většinou nemáme v dnešní hektické době čas. Nyní své jednoduše udržitelné metody předávám s radostí i ostatním lidem, kteří musí trávit dlouhé hodiny sezením v kancelářích a u počítačů.

Více o Pepovi...

Pavel Šácha


 „Velmi mě baví pomáhat skvělým projektům s jejich rozvojem v online světě. A to je přesně případ Zdravé Kanceláře Plus."

S Pepou jsem se poprvé setkal už před několika lety na jeho kurzu zdravého běhání a už tehdy mě nadchly jeho znalosti a energie, se kterou vše předával. A opravdu mi pomohl. Poznal jsem i jeho další aktivity spojené s dlouhověkostí a zdravým životem v kanceláři, které jsem zařadil do svých každodenních rutin. Jsem totiž přesně ten typ - denně sedím spoustu hodin u počítače a potřebuji umět se svým tělem pracovat, abych si ho nezničil během pár let. Přišlo mi obrovská škoda, že se Pepovi aktivity nedostávají mezi širokou veřejnost, ale jen k těm pár desítkám či stovkám lidí, kteří na jeho kurzy chodí fyzicky. A jelikož se denně pohybuji v online světě, nedalo mi jinak, než pomoci s vytvořením a rozšířením jeho skvělých kurzů i v online podobě. Díky tomu můžeme zlepšovat život mnohem většímu počtu lidí. A to je náš primární cíl.

Více o Pavlovi...

Pozitivní reakce zákazníků nás vždy potěší. 
 Tady je pár z nich.


U příležitostí Světového dne zdraví jsme chtěli svým zaměstnankyním a zaměstnancům ukázat, jak si správně nastavit pracovní prostředí a nabídnout jim praktická řešení na problémy se sedavým zaměstnáním. Za tímto účelem jsme oslovili pana Josefa Švermu, který s programem „Zdravá kancelář plus“ zcela naplňoval naše představy. Po shlédnutí webových stránek jsme byli plni očekávání. To co nám pan Šverma předvedl, ale naše očekávání předčilo. Nejenže byl dokonale připraven, co se týče ukázkových předmětů, ale jeho znalosti, nadšení, poutavé vyprávění a individuální přístup ke každé zaměstnankyni a zaměstnanci byl perfektní. Pokud váháte, zda program uspořádat i pro své zaměstnankyně a zaměstnance, tak neváhejte. Určitě bude nadšeni stejně, jako my v Mostě!

Lenka

Páteční firemní akci  „Máme rádi sami sebe“ bych ani nenazvala školením. Neslo se ve velmi příjemném duchu. Fakt, že se nejednalo o standardní školení byl zřejmý i z toho, že účastníků po celou dobu akce neubývalo, ale spíše přibývalo. Když se kolegové a kolegyně doslechli, co se dole děje, sami se tam šli podívat, přesvědčit, vyzkoušet a užít. Pan Šverma byl vnímavý k potřebám účastníkům, každého nejprve vyslechl, aby zjistil, co ho trápí a až následně s každým individuálně komunikoval o možných příčinách jejich zdravotních problémů a pomáhal člověku nahlédnout na to, co se v jeho organismu děje a jak by bylo dobré k jeho organismu přistupovat, aby zase došlo k úlevě od bolestí, či blokací. V rámci akce jsem se velmi příjemně protáhla, nechala se promasírovat masážním strojem a můžu všem, kdo sedí denně v kanceláři tento kurz jen doporučit. 

Petra

Co se týče části školení ke zdravému sezení v kanceláři, tak bych asi uvedla tolik, že hned při příchodu zpět ke svému stolu jsem začala úplně jinak vnímat své tělo, styl sezení a postavení páteře. Snažím se průběžně myslet na to, v jaké poloze mám své ruce na klávesnici i na myši. Možná, že kdyby pan Šverma ergonomické klávesnice, myši a podložky i prodával, už bych měla i obměněné pracovní prostředí:-) Momentálně tedy ještě pracuji s klasickým vybavením, ale s tím, že pro vyrovnání ruky už podložku pod dlaň celkem úspěšně využívám. A chystám se vše si v kanceláři přeorganizovat tak, abych tělo zbytečně neničila nesprávným sezením a nastavením. Tento kurz by měl být součástí výuky pro všechny "kancelářské profese", aby je lidi byli schopni dlouhodobě dělat bez zdravotních problémů.

Petr

Posledních deset let pracuji 8 i více hodin denně buď u počítače v kanceláři nebo jezdím autem. Neustálé sezení (navíc špatné) mě přivedlo k začínajícím sbolestem zad a taky absolutnímu zkrácení svalů, šlach a celkově zhoršené ohebnosti těla. Od té doby, co jsem byl na kurzu u Pepy, se mi začalo dařit vše zase měnit k lepšímu. Díky tomu, že cviky jsou jednoduché a uzpůsobeny kancelářskému prostředí, tak už jsem si navykl udělat si pár protahovacích cviků každou hodinu. I pár minutek stačí k perfektnímu uvolnění. A hlavně Pepova energie a způsob, jakým své znalosti předává, jsou přímo návykové. Opravdu to by příjemně strávený čas nejen kvůli informacím, které jsem se dověděl, ale i kvůli poznání úžasného člověka.

Iva